Bacak Germe Estetiği


BACAK GERME(UYLUK GERME/TIGH LIFTING)

İç uyluk derisi üst kolun iç kısmındaki deriyle benzerlik gösterir. Vücudun bir çok bölgesindeki deriye göre ince ve daha az elastiktir. Bu nedenle deri fazlalığı ve sarkma bu bölgede daha erken görülmeye başlayabilir. Bu problemin yalnızca diyet ve egzersiz ile giderilmesi neredeyse imkânsızdır. Bir çok vücut şekillendirme yöntemi vücudun diğer bölgelerinde ciddi gelişme sağlayabilse de, iç uyluk bölgesinde etkileri daha az olmaktadır. Bu problem bir iç uyluk germe müdahalesi ile daha iyi sonuçlar elde edilerek giderilmektedir.

İç uyluk germe işleminde kesi izi apış arasındaki kıvrımda gizlenebilmekteyken thighplasty (uyluk estetiği) ameliyatında bu iz iç uyluğun ortasından diz üstüne kadar uzayabilmektedir. Bu uzun kesi nedeniyle THIGHPLASTY genelde aşırı yağ kaybı yaşanmış hastalarda uygulanmaktadır. İç uyluk germe ameliyatı bir çok estetik gelişme beklenen vakada ya da kilo kaybı sonrasında uygun bir müdahaledir.

BACAK GERME(UYLUK GERME/TIGH LIFTING) AMELİYATI

İç uyluk germe ameliyatı için uyluk üzerinde apış arasından labia bölgesine kadar uzanan bir kesi gerçekleştirilir. Başka bir deyişle kesiler genital bölge çevresinde 5-7 santimetre kadar uzanmaktadır. Kesinin bu bölgeden yapılmasıyla yara izlerinin tamamen gizli olması sağlanır.

Kesiler yapıldıktan sonra elips şeklinde bir deri parçası ve altındaki yağ uyluktan alınır. Alt bölgedeki deri yukarı alınır ve kesi dikişlerle kapatılır. Daha uzun kesiler yapılarak çok daha fazla deri ve yağ fazlası alınması mümkündür. Bu işlemin dezavantajı daha uzun yara izleri olacaktır. Bu izler zamanla silikleşsede hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolmayacaktır.

Çok fazla yağ fazlası olan hastalarda iki müdahale birden gerçekleştirilebilir. Önce liposuction(yağ alma) ile iç uylukdaki fazlalık alınır. Eş zamanlı veya altı ay kadar sonrasında iç uyluk germe ameliyatı ile deri fazlalığı ortadan kaldırılır.

AMELİYATTAN BEKLENEBİLECEKLER

UYLUK GERME AMELİYATI 2-3 saat kadar sürmektedir. İşlemin gerçekleştiği bölgelerde şişlik ve morluklar ortaya çıkacaktır. Ameliyat sonrası ağrılar ağrı kesiciler yardımıyla azaltılır. Ameliyat sonrasında hasta yürürken çok rahat hissetmeyecektir. Bu durum birkaç hafta içerisinde ortadan kalkar. Kesilerin yapıldığı bölgelerin yapısı nedeniyle yaraların iyileşmesi beklenenden uzun sürebilir. Hastaların bir çoğu müdahaleden 2 hafta sonra işlerine geri dönebilir ve daha yoğun fiziksel aktivitelere 4-6 hafta kadar sonra devam edebilir. Müdahaleler tek başına gerçekleştirilebileceği gibi bir çok başka vücut şekillendirme ameliyatı ile birlikte de uygulanabilir.

Uyluk germe ameliyatından sonra hastanın bir gece hastanede kalması yeterlidir. Başka müdahaleler de gerçekleştirilmişse bu süre uzayabilir.

AMELİYATINIZIN PLANLANMASI

Doktorunuzla sizin aranızda, iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede cerrah size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır.

Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı müessese tipini, risklerini,maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri , tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz. Bununla beraber, ameliyat bir solunum problemini veya yaralanma sonrası kalan belirgin bir şekil bozukluğunu düzeltmek amacı ile yapılıyor ise, sigorta kapsamı içine dahil edilebilir.

Uzun yıllar önce olsa dahi, daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü ,kullandığınız ilaçları ve şayet kullanıyorsanız sigara içtiğinizi cerrahınıza söylediğinizden emin olmalısınız. Özellikle,ameliyatla ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

AMELİYAT SONRASI YAŞANABİLECEK SORUNLAR

Geçici ağrı ve özellikle yürürken rahat edememe durumu söz konusu olabilir. Yine geçici şişlikler, morluklar ve his kaybı ortaya çıkabilir. Yara izleri, gecikmeli yara iyileşmesi, kesi bölgelerinde kanamalar ve kan pıhtısı oluşması ihtimaller arasındadır. Kadınlarda labia şekli bozulabilse de bu durum genellikle geçicidir. Ender olarak yara izleri genişler. Thighplasty sonrasında izler şort giydiğinizde görünecek şekilde kalmaktadır.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.