İple Yüz Germe


ESTETİK BURUN AMELİYATI İLE İLGİLENİYORSANIZ

İple yüz germe işlemi ameliyatsız bir estetik çözümdür. Bu işleme aynı zamanda iple yüz asma işlemleri de denmektedir.

İPLE YÜZ GERME İŞLEMİ HANGİ SORUNLARI ÇÖZER

Bu işlem,
• Sarkma
• Kırışıklık
• Sarkma sonucu oluşan düşük ifade ve fazla deri görüntüsü gibi problemleri çözer.

İPLE YÜZ ASILIRKEN KIRIŞIKLIKLAR NASIL GİDERİLİR?

İpler ile yüz yukarı doğru çekilirken, gerilen deri ters iki yöne çekildiği için kırışıklıklar açılır ve söz konusu problem bu şekilde giderilir.

İPLE YÜZ GERME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İple yüz asma işlemi için öncelikle hasta muayene edilerek deride problemler tespit edilir. Problemin derecesine göre ne kadar ip ile hangi noktalardan asma işlemi yapılacağı tespit edilir. Ardından, hekimin insiyatifindeki noktalardan hekim tarafından ipler deri altına asma sağlanacak olan noktolara yerleştirilir.

İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir. Daha sonra, hasta işlem koltuğuna yatırılarak , kanüller deri altına yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir. Bu işlem tıpkı iğneleme işlemi gibidir.

AMELİYAT HAZIRLIĞI

Cerrahınız size yeme ve içme, sigara kullanma, belli vitaminleri ve ilaçları alma yada almaktan kaçınma ve yüzünüzü yıkama dahil olmak üzere ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda bilgiler verecektir. Bu bilgileri yerine getirmeniz, ameliyatınızın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır. Hazırlıklarınızı yaparken, ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve gerekirse birkaç gün sonra dışarı çıkmanıza yardımcı olacak birini ayarlamayı unutmayınız.

İŞLEM ESNASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?

İşlemde iğne ve kanüller kullanıldığı için acı ve itme hissi duyulabilir. Bu nedenle de işlemden önce uygulama alanına yani yüz bölgesine bölgesel anestezi işlevi olan kremler uygulanır. Daha sonra etki eden kremin fazlası cilt üzerinden temizlenip yağlılık hissi giderildikten sonra asma işlevi başlar.

İPLE ASMA İŞLEMİNDE KULLANILAN İPLERİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Kullanılan ipler 2 tiptir.
• Düz ipler
• Kılçıklı ipler
Bu ipler PDO İpleri olarak adlandırılır ve alerjik problemler yaşamayan kişilerde herhangi bir sorun yaratmazlar.

PDO İPLERİ İLE YÜZ GERME KİMLERE UYGULANABİLİR?

Öncelikle hastanın alerji problemleri yaşamıyor olması lazım. Bu ipler her ne kadar sağlıklı ve güvenilir olsa da deri altında alerji oluşturma ihtimali vardır. Buna ek olarak her işlemde sakıncalı olduğu gibi hormonal değişim ve ilaç tedavisi sürecinde olan kişilere uygulanmamalıdır. Son kriter ise kesinlikle hastanın yüzünde bir miktar sarkma ve yaşlanma olmalıdır. Sarkma sorunu olmayan derilerde bu işlem doğal görünüm sağlamaz.

İŞLEM NE KADAR SÜREDE UYGULANIR?

Bu İşlem 35 dakikada yapılır. Fakat lokal anestezi kreminin etki süresi ile toplam süre 1 saate yakın zaman alabilir.

ASMA İŞLEMİNİN TAMAMI TEK SEFERDE Mİ YAPILIR?

Evet. Tüm ipler tek seansta yerleştirilerek gençleşme ve gerdirme sağlanmış olur. Bölüm bölüm ve seans seans bir uygulama gereksizdir.

İPLE YÜZ GERME İŞLEMİ GERİ DÖNÜŞÜ OLAN BİR İŞLEM MİDİR?

Elbette. Yapılan uygulamadan herhangi bir sebep ile memnun kalmazsanız yapılan işlem geri döndürülebilir ve yerleştirilen ipler ikinci bir operasyon ile çıkartılabilir.

ETKİ VE İYİLEŞME SÜRECİ

Yapılan işlem anında etki eden bir işlemdir. Asma ve gerdirme hemen başarısını gösterir. İyileşme süreci ise basittir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Bu geçici yan etkiler 7 gün içinde hafifler ve yapılan işlem doğallaşarak asıl estetik görüntüsünü sergilemeye başlar. Bu şekilde gerdirme işlemi yapılmış olur.

İŞLEM SONRASI NASIL BİR GÖRÜNÜM OLUŞUR?

Bu durum yapılan muayenede aşağı – yukarı belirlenir. Yüzünüzde ne derece bir gerdirme sağlanabileceği doktor tarafından hesaplanarak tahmini görüntü hastaya bildirilir. Doğal sonuçlar elde edilen ve sarkma derecesine en uygun şekilde tedavi sunulan yöntemde şaşkın, tamamen gergin doğal olmayan sonuçlar elde edilmez.

İPLE YÜZ ASMA FİYATI NEDİR?

Bu işlemde fiyatları değişken kılan bazı unsurlar vardır.
• Ciltteki sarkma problemi
• Hastanın deri yapısı
• Ne kadar sayıda ip kullanımının yeterli olacağı
Bu nedenle net bir fiyat bu işlem için belirli değildir.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.